Nordic Walking- sport dla wszystkich

przez kuba
260 wyświeltenia

To chyba najbezpieczniejsza dyscyplina sportowa. Każdy, kto może chodzić i ma sprawne ręce może rozpocząć spacery z kijkami. Niby jest to zwykły spacer, a w połączeniu z kijami sprawia, że nasza sprawność ulega poprawie. Dzięki współpracy z blogiem sportowi.pl przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące Nordic Walking.

Dobre strony Nordic Walking

Marsz z kijkami jest odpowiedni dla każdego, niezależnie od wiek, płci, zaawansowania czy uprzedzenia do uprawiania jakiegokolwiek sportu. Niewątpliwą zaletą jest to, że podczas takiego treningu możemy prowadzić swobodną rozmowę, miło spędzić czas. Sam spacer na świeżym powietrzu również przynosi wiele pożytku, sprawia, że jesteśmy dotlenieni, relaksujemy się świeżym powietrzem. Jeśli mamy taką potrzebę, to możemy pójść sami i skupić się na sobie, słuchając odgłosów przyrody. Na pewno bardzo to pomoże naszej głowie.

Jaki wpływ ma Nordic Walking na nasze zdrowie?

Nadwaga, nadciśnienie czy zbyt wysoki cholesterol to choroby, które dotyczą coraz większej ilości osób. Jeden etat, drugi etat, milion telefonów, maile. Tak w dzisiejszych czasach funkcjonują ludzie. 24 godziny na pełnych obrotach. Niestety idealny pracownik nie jest równy zdrowemu pracownikowi, dlatego ważnym jest, aby dać głowie trochę czasu w ciągu dnia na odpoczynek i skupić się tylko i wyłącznie na sobie. Spacery z kijami pomagają poukładać nie tylko głowę, ale również i ciało. Pozytywnie wpływa na naszą kondycję, wzmacniają mięśnie, sprawiają, że mamy więcej siły na co dzień. Osoby otyłe szybko zauważą również, że można przy tym stracić zbędne kilogramy, a co za tym idzie odzyskać pewność siebie. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej technice chodzenia. Na youtube znajdziemy wiele filmików, które pokazują, jak spacerować tak, aby były korzyści.

Jaki sprzęt do Nordic Walking?

Rozpoczynając trening warto zaopatrzyć się w porządne buty. Najlepiej by były one do biegania po twardej drodze, a to dlatego, że takie buty są przeznaczone również do chodzenia po łąkach czy lasach. Mają dodatkową amortyzację, są bezpieczniejsze dla naszych kolan. Jeśli jednak nie mamy wystarczającej gotówki na buty, wystarczą zwykłe tenisówki i ruszyć w trasę.

Jeśli przygodę z kijkami zaczynacie w chłodnym okresie, dobrym rozwiązaniem będzie zakup odzieży termoaktywnej, czy kurtki wiatrówki. Do tego przydadzą się oczywiście kijki. Ciekawym dodatkiem jest też opaska typu smartband czy smartwatch, która sprawdza ile km przeszliśmy czy ile kalorii spaliliśmy, a przy okazji sprawdzi nasze tętno czy ciśnienie.

Nordic Walking może być naszą odskocznią od prozy życia. Minimalizuje stres, dodatkowo możemy zwiększyć naszą wydolność i zgubić zalegające kilogramy.

5/5 - (1)

ZOBACZ RÓWNIEŻ