Jak budować zdrowe nawyki na lata

przez kuba
110 wyświeltenia

Chcesz przestać łamać swoje postanowienia? Przestań je robić! Każdy dzień jest odpowiedni, aby wprowadzić zdrowsze zachowania do swojego codziennego życia. Jeśli stwierdzisz, że nie możesz dotrzymać postanowień noworocznych (lub tych, które zrobiłeś w zeszłym tygodniu), nie przejmuj się! Rób małe kroki, jeden po drugim, a znajdziesz się na drodze do zdrowszego siebie. Lepiej się spocić, chodząc, niż bijąc się!

Zdrowe nawyki

Tworzenie (i utrzymywanie) zdrowych nawyków jest łatwiejsze niż myślisz. Oto kilka sposobów, aby pozostać na dobrej drodze przez cały rok.

Nie bądź dla siebie taki surowy

Nie musisz być doskonały. Będziesz miał dobre i złe dni. Nie potrzebujesz wykładu. Potrzebujesz zaufanego mentora i cheerleaderki po swojej stronie. Rozumiemy. Czasami wszystko, czego potrzebujesz, to zachęcająca osoba w twoim kącie, która przypomni ci: „Masz to!”

Wyprzedź konkurencję

Czujesz się zniechęcony? Cierpisz na alergie, migreny lub po prostu masz zły dzień bo nie trafiłeś z wynikiem swojej ulubionej drużyny i przepadł Ci kupon u bukmachera, który zdobyłeś przeglądając ranking bukmacherów? Trudno, każdemu się zdarza! Zamiast się zamartwiać możesz wyprzedzić bluesa, sięgając po pomoc. Możesz to zrobić, kontaktując się z przyjacielem, trenerem personalnym, lekarzem, dietetykiem lub terapeutą. 

Wyłącz swój telefon

Urządzenia elektroniczne stymulują mózg, co czasami może powodować pobudzenie i drażliwość. I odwrotnie, oglądanie niekończących się filmów z uroczymi szczeniakami może być odrętwiałe i spowodować utratę motywacji. Tak czy inaczej, wyłączenie telefonu i pójście popływać, poćwiczyć lub ugotować pyszny, zdrowy posiłek może Cię zrelaksować i dodać energii. Nie martw się, szczenięta będą tam, kiedy wrócisz.

Pomaganie innym jest zdrowe

Może się okazać, że robienie czegoś dla innych ma dla ciebie korzyści zdrowotne. Rzeczy takie jak wolontariat, pomaganie dziecku w odrabianiu lekcji, pomaganie grupie, którą wspierasz lub wspieranie akcji ratowania zwierząt, mogą być dobre dla twojego zdrowia psychicznego i duchowego. Nawet proste akty życzliwości mogą stać się nawykiem.

Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc

Gotowy do budowania zdrowszych nawyków, które są łatwiejsze do utrzymania przez cały rok? Możesz liczyć na nasz zespół, który pomoże Ci zachować dobrą kondycję fizyczną i emocjonalną na teraz i na przyszłość. Prawda jest taka, że pomaganie tobie sprawia, że my też czujemy się dobrze. Mamy nadzieje, że nasze artykuły sprawią, że będziesz jeszcze bardziej zmotywowany i zdyscyplinowany do budowania dobrych nawyków. A jeśli nie ? Trudno, świat od tego się nie zawali, a Ty nie poddawaj się i spróbuj jeszcze raz.

5/5 - (1)

ZOBACZ RÓWNIEŻ