Dlaczego powinniśmy dbać o kondycję fizyczną?

przez kuba
209 wyświeltenia

Dbałość o kondycję fizyczną jest bardzo istotna, wielu ludzi nabiera świadomości w tym zakresie. W miejscach zatrudnienia, pracownicy coraz częściej mogą liczyć na karty BeActive oraz Benefit. Wszystko to, by pozostawali w dobrej kondycji psychofizycznej, co jest ważne ze względu, iż wielu ludzi pracuje w pozycji siedzącej. 

Dlaczego tak ważne jest zadbanie o kondycję fizyczną? 

Z racji, że ludzie spędzają lwią część czasu w pozycji siedzącej, żeby zadbać należycie o zdrowie, dobrze jest zacząć uprawiać jakiś sport. Bardzo dobrze sprawdza się też siłownia, gdzie na profesjonalnych przyrządach, można rozpocząć treningi. W wielu sytuacjach życia codziennego, bardzo przydatne okazuje się wykazanie sprawnością oraz krzepą fizyczną. Sport sprawia, że sprawność fizyczna wzrasta, bardzo ważne jest jednak należyte przygotowanie do uprawianej dyscypliny. Rozgrzewka przed podjęciem ćwiczeń bądź zawodów sportowych powinna być czymś obligatoryjnym. Sportowcy, którzy przez całe życie uprawiali sport, znacznie lepiej radzą sobie w starszym wieku. Najlepszym przykładem, legendarny sir Alex Ferguson, który w wieku 80 lat, jest bardziej dynamiczny, aktywny niż wielu młodych ludzi. Przede wszystkim wynika to z faktu, że przez całe swe życie, wymagał od siebie wiele, najpierw jako piłkarz, następnie coach Aberdeen, Manchesteru Utd, w międzyczasie jeszcze był selekcjonerem Szkocji. Kiedy człowiek ćwiczy, uprawia sport, wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. 

W jakim wieku, należy rozpocząć profesjonalne treningi? 

Wielu sportowców w bardzo młodym wieku, zaczęli profesjonalne treningi na najwyższym poziomie. Brytyjczyk, Wayne Rooney już w wieku 17 lat stał się bardzo ważnym elementem zespołu 'the Toffees’, już wtedy strzelał całe mnóstwo goli, to dzięki niemu Everton ograł niepokonany przez wiele spotkań, londyński Arsenal. Dwudziestolatkowie muszą jednak wiedzieć, że zawsze jest dobry moment, by wziąć się za siebie i zacząć wspinać po drabinie hierarchii sportowej, jeden z królów strzelców Serie A, Włoch Dario Hubner, w miarę poważną piłkę zaczął grać dopiero w wieku 25 lat. Polak, Grzegorz Piechna pierwsze powołanie do reprezentacji Polski otrzymał, mając 29 lat, wcześniej grę w piłkę, łączył z pracą zawodową w charakterze pracownika fizycznego. Siła fizyczna pozwala osiągać sukcesy w sporcie, zdrowa ambicja, prawidłowe podejście, umiejętność przebicia się, zawalczenia o piłkę. W polskiej piłce, zespołem walczaków była Korona Kielce, gdzie piłkarze, wszystkie braki techniczne uzupełniali siłą fizyczną oraz pozytywnym naładowaniem. Na Wyspach Brytyjskich, takim zespołem wojowników był AFC Wimbledon, gdzie piłkarze byli słabi technicznie, jednak niezwykle silni, Wszystko to pozwoliło AFC Wimbledon wywalczyć Puchar Anglii. Właśnie najlepsi bukmacherzy umożliwiają typowanie zawodów niższych lig, gdzie są najbardziej waleczni, najlepiej przygotowani fizycznie zawodnicy. Zawodnicy polskiej eWinner 2 Ligi oraz angielskiej League One grają bardzo fizycznie, tam właśnie toczy się prawdziwa walka o prestiż oraz większe pieniądze w wyższych ligach. 

Podsumowanie 

Kondycja fizyczna jest bardzo ważna, gdyż dzięki niej, człowiek trzyma się doskonale przez całe swe życie. Wielu ludzi pracuje w pozycji siedzącej, dlatego tak ważne jest, by zachować zdrowie, treningi na siłowni, które pozwalają poprawić kondycję fizyczną są tak naprawdę inwestycją w swe zdrowie. Sportowcy, którzy nie są genialnymi technikami, wirtuozami gry, jednak mają ambicję oraz nadrabiają walecznością oraz przygotowanie fizycznym wszelkie braki, zdobywają uznanie. Właśnie na nich, typerzy stawiają zakłady bukmacherskie.

5/5 - (1)

ZOBACZ RÓWNIEŻ