Dieta wegańska: jadłospis na cały tydzień – schudnij zdrowo

przez kuba
224 wyświeltenia

Dieta wegańska to sposób odżywiania zakładający wykluczenie z jadłospisu wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Wiele osób decyduje się na wdrożenie takiego stylu życia ze względów etycznych. Jednak niektórzy podejmują się diety wegańskiej, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Czy to ma sens? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

Czy na diecie wegańskiej można schudnąć?

Dieta wegańska składa się głównie z warzyw i owoców. Jak powszechnie wiadomo – to zdrowe produkty, mające sporo witamin i mało kalorii. Weganie mają do dyspozycji również wszelkiego rodzaju kasze, makarony, pieczywa, orzechy i nasiona. W sklepach nie brakuje roślinnych alternatyw dla mięsa i nabiału – na przykład z soi czy tofu.

Jadłospis wegański śmiało można nazwać zdrowym. Ale czy to oznacza, że przechodząc na weganizm automatycznie schudniemy? Niekoniecznie! Wszystko zależy tak naprawdę od sposobu odżywiania. Można gotować sobie zbilansowane posiłki albo zajadać wegańskie słodycze. Jak można się domyślić, lepiej wybrać pierwszą opcję. Jak zatem powinna wyglądać dieta wegańska? Jadłospis na cały tydzień musi uwzględniać zapotrzebowanie kaloryczne oraz wszelkie niezbędnie mikro- i makroelementy.

Dieta wegańska – skąd wziąć jadłospis na cały tydzień?

Początkujący weganie mogą mieć problem z ułożeniem zdrowej i zbilansowanej diety. Nawet osoby od lat wystrzegające się produktów odzwierzęcych nie zawsze sobie z tym radzą. Na szczęście mamy dostęp do internetu, gdzie znajdziemy różne wegańskie przepisy i inspiracje. Warto postawić w tej kwestii na wiedzę i doświadczenie dietetyków. Na przykład na stronie https://www.sklep.bielskidietetyk.pl/dieta-weganska dostępne są diety wegańskie z jadłospisem na cały tydzień. Korzystając z usług dietetyka mamy pewność, że jesteśmy w dobrych rękach, a redukcja i przejście na weganizm nie spowodują żadnych niedoborów. Co więcej, wybierając gotowy jadłospis możemy uniknąć konsultacji i krępującej dla niektórych rozmowy. To wygodne i praktyczne rozwiązanie dla wegan i osób, które chcą wprowadzić różnorodność do swojej diety.

5/5 - (1)

ZOBACZ RÓWNIEŻ