Zabiegi odmładzające – co warto o nich wiedzieć?

przez kuba
327 wyświeltenia

Dzięki prężnemu rozwojowi dziedzin, jakimi są nowoczesne technologie, wiedza z zakresu dermatologii i kosmetologii przed klientami zainteresowanymi zabiegami odmładzającymi otwiera się pełen wachlarz możliwości. W zależności od oczekiwanego efektu i elementów, na których skorygowaniu nam zależy możemy przebierać w ofertach najnowszych osiągnięć tych nauk.

Jakim zabiegiem warto się zainteresować?

Wszystko zależy od obszaru ciała, na który oddziaływać ma zabieg i wartości estetycznych, na których uzyskaniu nam zależy. Jeżeli chcemy skorzystać z zabiegu, który oprócz właściwości odmładzających zawiera w sobie również te lecznicze, a oprócz tego można go stosować na obszerne partie ciała w tym: twarz, skórę głowy, szyję, dekolt, uda, pośladki, dłonie warto przyjrzeć się zabiegowi dermapen, inaczej nazywany mezoterapią mikroigłową. 

Czym jest i jak przebiega?

Ten nowoczesny zabieg odmładzający polega na nakłuwaniu skóry przy pomocy pulsujących igieł, dzięki czemu możliwym staje się wprowadzenie substancji aktywnych nawet w najgłębsze partie skóry. Zabieg dermapen zawiera wymienne igły, gwarantujące 100% sterylności i precyzji. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, powikłań lub uniemożliwienia szybkiego powrotu pacjenta do wykonywania codziennych obowiązków jest maksymalnie zniwelowane. Dermapen należy do grupy zabiegów trwających wyjątkowo krótko, komfortowego i niemal bezbolesnego, co jest jego ogromnym atutem. Po odbyciu konsultacji lekarskiej możliwe jest powtarzanie 3 do 4 serii zabiegu w odstępie 2 do 4 tygodni. Bardzo istotnym jest, by po zabiegu dermapen unikać promieni słonecznych i pamiętać o korzystaniu z filtra UV.

Zabieg rozpoczyna się od usunięcia wszystkich nagromadzonych zanieczyszczeń i nałożenia znieczulające maści Emla. Na powierzchnię skóry pacjenta objętej zabiegiem odmładzającym nakładana jest krzemionka, osocze bogatobiałkowe lub inne kondycjonujące, odżywcze preparaty. Kolejnym krokiem jest przystąpienie do wykonywania zabiegu dermapen, który umożliwia stworzenie mikrourazów, pobudzających skórę do wykorzystania w pełni właściwości uprzednio nałożonych substancji, rozpoczęcia naturalnych procesów regeneracyjnych, czynników wzrostowych, produkcji kolagenu i elastyny, złuszczenia naskórka, ujędrnienia skóry, jej odżywienia, odmłodzenia i zniwelowania głębokości ewentualnych blizn.

Dla kogo?

Zabieg wskazany jest dla osób borykających się z takimi problemami jak zmarszczki, rozszerzone pory, cienie pod oczami, rozstępy, trądzik, przebarwienia, wypadanie włosów, cellulit, dłonie i dekolt z widocznymi oznakami starzenia, blizny powstałe w wyniku zmian trądzikowych lub oparzeniowych. 

Zabieg dermapen nie jest wskazany dla osób cierpiących z powodu cukrzycy, problemów z krzepliwością krwi, nowotworu lub stanów zapalnych skóry. Nie jest polecany również kobietom w ciąży oraz tym karmiącym piersią.

Pierwsze efekty po zabiegu dermapen można zauważyć już po kilku dniach od jego wykonania, po upływie kilku miesięcy zaś uzyskany progres zostaje utrwalony. Jak widać – zdecydowanie mezoterapia mikroigłowa ma ogromny potencjał zrewolucjonizowania obecnego rynku kosmetologicznymu i ma potencjał, by pomóc bardzo szerokiemu gronu pacjentów.

5/5 - (1)

ZOBACZ RÓWNIEŻ