Z jakiego powodu nowy szczep koronawirusa nie jest aż tak groźny, jak go malują media?

przez admin
544 wyświeltenia
Z jakiego powodu nowy szczep koronawirusa nie jest aż tak groźny, jak go malują media?

Nie można zaprzeczyć, że media szukają sensacji na każdym etapie walki z pandemią koronawirusa, ale z drugiej strony zaczyna to powoli przynosić więcej szkody niż pożytku. Dlatego też dziś zdementujemy te plotki dotyczące koronawirusa!

Z jakiego powodu nowy szczep koronawirusa nie jest aż tak groźny, jak go malują media?

Powodów do obawy zbytnio nie ma

Mutacje są całkowicie normalne – w końcu wszystkim istotom w naturze trudno jest nie walczyć o swoje przetrwanie, dlatego koronawirus w naturalny sposób zmienia swoją formę, ale nie oznacza to, że struktura wirusa nie uległa całkowitej zmianie. Szczepionka uodporni nas na podstawowy typ koronawirusa – dodatkowo już jest poprawiana i staje się bardziej skuteczna – ważne jest, aby przynajmniej częściowo wykorzenić ten podstawowy typ choroby, ponieważ jeśli podstawowa zaraza wygaśnie, to walka z resztą nie będzie stanowiła już tak dużego kłopotu.

Fałszywe informacje

Warto samemu zadbać o to, aby nie nabierać się na fałszywe źródła informacji. Sugerujemy tu, aby poszukać lepszych źródeł informacji – takich jak oficjalne strony internetowe, które dostarczają prawdziwych informacji (zakończone .gov). Oczywiście nie wszyscy się z tym zgadzają, ale jeśli okaże się, że te strony mają rację, to zdecydowanie lepiej się ich trzymać, prawda? Warto od czasu do czasu przejrzeć statystyki dotyczące zagrożenia koronawirusem i wyciągnąć własne wnioski. Może nam pomóc trzeźwo ocenić sytuację, niezależnie od tego, czy naprawdę możemy się tym zarazić, czy też nie.

Coraz większa ilość osób jest zaszczepiona

Możemy sobie spokojnie powiedzieć, że w końcu dzięki szczepionce pandemia koronawirusa będzie znikać powoli. To dobrze, bo mimo pojawienia się nowych szczepów koronawirusa, jak donoszą niektóre media, nadal będziemy mogli z tym walczyć, bo w końcu jeśli możemy się zaszczepić, to oznacza, że zmniejszamy potencjalną ilość osób, które będą zarażać dalej.

Media rozdmuchują wszystko dla pieniędzy

Naturalnie wolne media to skarb, ale w ostatnich czasach wszystkie organizacje związane z przekazywaniem informacji skręcają bardzo mocno na lewo, co naturalnie wcale nie pomaga wielu ludziom. Dlatego też warto jest przystanąć na moment, oraz zapytać samego siebie, czy na pewno warto jest korzystać z informacji podanych w mediach, które zrobią wszystko za garść srebrników.

Oceń nas!

ZOBACZ RÓWNIEŻ