Olej lniany – naturalny suplement, który wesprze Twój organizm

przez kuba
483 wyświeltenia

Len to roślina o wielu zastosowaniach. Wykorzystuje się ją między innymi w branży odzieżowej, farmaceutycznej i spożywczej. Co ciekawe, nasze pokolenie nie jest pierwszym, które odkryło ogromny potencjał kryjący się w lnie. Już w starożytności Hipokrates zalecał stosowanie go na problemy żołądkowe i trawienne. Jak obecnie możemy czerpać korzyści wynikające z niezwykłych właściwości tej rośliny?

​Olej lniany tłoczony na zimno – len w płynnej postaci

Najlepszym sposobem na dostarczenie organizmowi witamin, minerałów i substancji odżywczych zawartych w lnie, jest włączenie do diety produktów bazujących na jego działaniu. Jednym z nich jest olej lniany tłoczony na zimno – czyli porcja natury zamknięta w butelce. Produkt ten wyróżnia się na tle innych przede wszystkim brakiem substancji konserwujących i środków chemicznych w składzie. Dobry producent oleju lnianego korzysta z własnych pól uprawnych i dba o to, by surowiec został zachowany w takiej samej formie, jaka naturalnie występuje w komórkach roślinnych. Tłoczy wyłącznie na zimno, dokonując przed tym selekcji nasion. Proces tłoczenia na zimno jest bardzo ważny, ponieważ wysokie temperatury negatywnie wpływają na właściwości produktu. Traci on swoje lecznicze działanie, przez co jego stosowanie nie przynosi korzyści, o których mowa poniżej.

​Jakie korzyści przynosi stosowanie oleju lnianego?

Olej lniany tłoczony na zimno to skarbnica kwasów omega-3, omega-6 i omega-9. Produkt w ponad 90% składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych. Do tego zawiera sterole, przeciwutleniacze z grupy tokoferoli, jak również karotenoidy. Wszystkie te składniki sprawiają, że olej lniany ma działanie łagodzące, reguluje poziom cholesterolu i glukozy, zmniejsza ryzyko zawału i udaru oraz obniża ciśnienie krwi. Warto wspomnieć, że to jeden z nielicznych produktów spożywczych, które pozytywnie wpływają na zdrowie psychiczne, uczestnicząc w terapii depresji, schizofrenii i zaburzeń lękowych. Wysokiej jakości olej lniany, taki jak ten https://sklep.olejewielkierychnowo.pl/produkt/olej-lniany-tloczony-na-zimno/, wspomaga również gospodarkę hormonalną. Łagodzi dolegliwości związane z menopauzą oraz pomaga przy bolesnych miesiączkach. Jego stosowanie opłaca się więc doraźnie oraz na dłuższą metę. To bez wątpienia produkt, który warto mieć w swojej kuchni.

5/5 - (2)

ZOBACZ RÓWNIEŻ