Depilacja – co warto o niej wiedzieć?

przez kuba
298 wyświeltenia

Depilacja jest idealnym sposobem na to, by można było pozbyć się niechcianego owłosienia z różnych miejsc ciała. Nie trudno się więc domyślić, że jest to zabieg z którego tak chętnie korzystają kobiety. Najczęściej, panie decydują się na depilację przed sezonem letnim, kiedy zamierzają dumnie prezentować swoje gładkie ciała w bikini. Co ważniejsze, to właśnie depilacja okolic bikini w stylu brazylijskim bije prawdziwe rekordy popularności. Co warto o niej wiedzieć?

Na czym polega brazylijska depilacja?

Depilacja brazylijska to metoda na pozbycie się owłosienia z okolic bikini. Cieszy się ona o wiele większa popularnością niż bikini francuskie, które polega głównie na pozbyciu się owłosienia z pachwin, a także z miejsc, gdzie przebiega linia bielizny. Niemniej jednak nie rozwiązuje to problemu niechcianych włosków w miejscach bardziej intymnym. To właśnie depilacja brazylijska powstała z myślą o paniach, które cenią sobie gładką skórę, nawet w intymniejszych miejscach swojego ciała. Dzięki niej, można pozbyć się włosków nie tylko z łona i okolicy pachwin, ale również z obszaru warg sromowych, czy okolicy odbytu. Depilacja brazylijska jest też z tego powodu nazywana depilację głęboką. Sama nazwa zabiegu została zaczerpnięta z kraju, z którego wywodzą się jego prekursorki, czyli z Brazylii. To właśnie one w 1987 roku, po raz pierwszy w swoim salonie wykonały tego typu zabieg.

Jak wykonuje się depilację brazylijską?

By można było wykonać tak zwane bikini brazylijskie, włoski muszą posiadać odpowiednią długość. Warto w tym momencie zaznaczyć, że efekty zabiegu utrzymują się co prawda do około 3 tygodni, jednak włoski muszą mieć długość około 0,5 centymetra. Zbyt krótkie owłosienie może nie zostać uchwycone przez kosmetyczkę, a zbyt długie spowodują, że depilacja brazylijska będzie obarczona dodatkowym bólem. Ten zabieg wykonuje się przy pomocy specjalnego wosku, który zastyga na skórze, a następnie zrywany jest bez użycia materiału, pozostawiając gładką skórę.

Jak pielęgnować skórę przed i po depilacji brazylijskiej?

Tuż po wykonaniu zabiegu, należy definitywnie zrezygnować z solarium, opalania się, basenu, a także peelingów. Warto wstrzymać się z tymi przyjemnościami do około tygodnia po depilacji, co pozwoli skórze się zregenerować. Przed przyjściem na depilację, nie wolno zaś nakładać żadnych balsamów lub oliwek. Panie powinny również pamiętać, by nie zjawiać się w gabinecie kosmetycznym w trakcie miesiączki, gdyż sprawia ona, że kobieta o wiele intensywniej odczuwa ból.

Czy warto zdecydować się na zabieg depilacji brazylijskiej?

Depilacja brazylijska jest niezwykle skutecznym sposobem na pozbycie się owłosienia z okolic intymnych. Warto się na niego zdecydować, kiedy po prostu źle czujemy się z owłosieniem łonowym. Zabieg ten może dodać kobietom więcej pewności siebie, a także znacznie poprawić jakość życia seksualnego. Warto również zdecydować się na depilację brazylijską przed sezonem letnim, szczególnie gdy planujemy wakacyjny wyjazd. Wówczas zabieg ten pomoże czuć się pewnie i komfortowo podczas zażywania słonecznych kąpieli w bikini.

5/5 - (1)

ZOBACZ RÓWNIEŻ