Ciśnieniomierze naramienne- jaki kupić?

przez kuba
325 wyświeltenia

Coraz więcej ludzi choruje na nadciśnienie. Można je z pewnością dodać do chorób cywilizacyjnych. Już co 3 Polak ma nadciśnienie tętnicze- tak pokazuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Na szczęście możemy monitorować wskaźniki i dbać o nasze zdrowie na różne sposoby. Jednym z nich jest mierzenie ciśnienia za pomocą ciśnieniomierza naramiennego. 

Ciśnieniomierz naramienny- co to takiego?

Jest najbardziej znanym urządzeniem do mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Jego najważniejszą częścią jest mankiet. Mankiet musimy dopasować do ramienia, a poźniej przesunąć tak, aby był poniżej łokcia. Ważne jest, aby ręka była naga. Wszelka odzież może zafałszować wyniki. Jeśli mierzymy ciśnienie pierwszy raz powinniśmy je zmierzyć na prawej oraz lewej ręce. Ta ręka, na której ciśnienie będzie wyższe, wskazuje nam właściwe ciśnienie. Urządzenia dzielimy na zegarowe oraz elektroniczne. Zegarowy ciśnieniomierz jest trudniejszy w obsłudze niż elektroniczny. Posiada mechanizm sprężynowy oraz bazuje na metodzie osłuchowej. Elektroniczne sprzęty zaś korzystają z metody oscylometrycznej czyli mierzą ciśnienie poprzez strumień krwi.

Jaki powinien być najlepszy ciśnieniomierz?

Na rynku znajdziemy wszelakie sprzęty. Musimy jednak widzieć, że różnią się pomiędzy sobą nie tylko ceną ale i liczbą funkcji oraz zasadą działania. Te najlepsze mają możliwość dokonania bardzo dokładnego pomiaru (błąd w tym przypadku wynosi do 3mm Hg), są intuicyjne w obsłudze, co jest ważne w przypadku seniorów, oraz mają wysoką jakość utrzymania- w końcu to sprzęt, który ma służyć latami. 

Omron M3 Comfort

Urządzenie warte uwagi. Do jego zalet niewątpliwie należą wskaźnik poprawnie nałożonego mankietu, wykrywanie nadciśnienia, czujnik nieregularnej pracy serca. To sprzęt nowocześniejszy, dla osób bardziej zawaanasowanych technologicznie za niewygórowane pieniądze.

Elite I Polska Marka GESS

Ciśnieniomierz tej polskiej marki udowadnia, że za dobrą jakość nie musimy płacić milionów. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, jego monitor jest duży i przejrzysty. W jego licznych funkcjach znajdziemy detektor nieregularnego bicia serca, co oznacza arytmie. Możemy go kupić z zasilaczem w zestawie bądź bez. Polecany jest przede wszystkim seniorom ze względu na prostotę użytkowania.

Ciśnieniomierz zegarowy GESS Standard

Możemy go używać zarówno w domu, jak i przychodni. Jak dwa pozostałe nie jest drogi, lecz jest trudniejszy w obsłudze. Osoby, które zaczynają przygodę z mierzeniem ciśnienia powinny pomyśleć jednak o aparacie elektronicznym. Oprócz tego, że mierzy ciśnienie tętnicze krwi, pomaga również w odsłuchu bicia serca z pomocą stetoskopu. Jest polecany dla osób, które cierpią nie tylko na nadciśnienie tętnicze, ale również na inne choroby układu krążenia. 

Coraz więcej osób cierpi z powodu nadciśnienia. Zanim zakupimy odpowiedni sprzęt do mierzenia ciśnienia, warto trochę poczytać na ten temat, żeby nie kupować kota w worku. 

5/5 - (1)

ZOBACZ RÓWNIEŻ