Piękny wygląd to piękne ciało – o sportach sylwetkowych słów kilka.

przez admin
667 wyświeltenia

W czasach w których przyszło nam żyć, dbanie o swoje ciało staje się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak przez to, że z każdej możliwej strony docierają do nas sygnały mówiące, że życie staje się lepsze kiedy trenujesz. Duży wpływ ma na to internet i panujące w nim trendy, kanały na YouTube i sportowi influencerzy, mający ogromną popularność i siłę perswazji. Jest to bardzo pozytywny trend, ponieważ sama zmiana nawyków żywieniowych może bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie, a dołożenie do tego aktywności fizycznej jest tym czego brakuje tak wielu osobom w czasach kiedy siedzący tryb życia staje się standardem. 

Skąd zainteresowanie tematem?

Odpowiedź jest dosyć prosta. Człowiek z natury lubi wyglądać dobrze, dba o swój wygląd i stara się go poprawić. W kanonach piękności zarówno kobiet jak i mężczyzn od zawsze była zgrabna sylwetka. W przypadku kobiet temat nie jest tak oczywisty, ponieważ jest bardzo cienka linia między zgrabną, fit sylwetką, a zmaskulinizowanym ciałem które bardziej przypomina osobnika płci męskiej, niż kobietę. W przypadku faceta jest podobnie, bo też można przesadzić i zamienić się w bestię, jednak do tego potrzebne są odpowiednie praktyki – ciężko doprowadzić się do takiego stanu “przypadkiem”. W każdym innym przypadku, dobrze zbudowany mężczyzna to dobrze wyglądający mężczyzna. Oczywiście nie każda kobieta jest amatorem wielkich mięśni, jednak starając się zachować obiektywizm, możemy śmiało powiedzieć, że każda kobieta wybierze atletyczną sylwetkę zamiast otyłego lub wychudzonego faceta. 

Co zrobić aby wyglądać lepiej?

Jeśli interesuje Cię poprawa swojej sylwetki i zdecydowałeś się na podjęcie kroków w kierunku zmian, to już jesteś w połowie drogi do sukcesu. Jest tak z tego powodu, że większość osób nie jest w stanie zmobilizować się do zrobienia czegoś co odmieni ich wygląd. Na początku powinieneś zacząć od podstaw, czyli od diety. Odpowiednie jedzenie jest podstawą nie tylko sportów sylwetkowych, ale zdrowego życia. Jeśli na ostatni guzik dopniesz sprawę związaną z odżywianiem możesz zacząć myśleć o treningu. Poradniki i wiadomości sportowe są ogólnodostępne w interniecie, dlatego przy odrobinie wysiłku jesteś w stanie samemu ułożyć sobie plan treningowy. Jeśli natomiast czujesz, że jest to zadanie wykraczające poza twoje możliwości, powinieneś skorzystać z pomocy fachowca. Trening to nie zabawa i przy nieodpowiedniej technice można nabawić się poważnych kontuzji. 

Oceń nas!

ZOBACZ RÓWNIEŻ