Jaka hulajnoga będzie najlepsza

przez kuba
406 wyświeltenia

Hulajnogi ponownie wracają do łask. Od kilku lat coraz częściej można je spotkać na. ulicach miast. Oczywiście swój duży udział w popularyzowaniu hulajnóg mają hulajnogi elektryczne. Wyposażone w akumulator i silnik elektryczny, pozwalają cicho i wygodnie pokonywać kilometry z dużą prędkością. Z hulajnóg elektrycznych można korzystać w dużych miastach za sprawą ich wypożyczalni. W miejscowościach, w których nie funkcjonują, pozostaje kupić hulajnogę na własność. I tu pojawia się dylemat. Czy rzeczywiście elektryczna hulajnoga to najlepszy wybór? A może lepiej postawić na tradycyjną hulajnogę, w której trzeba się odpychać nogą aby móc jeździć? Specjalnie dla was wykonaliśmy analizę obu pojazdów.

Hulajnoga elektryczna

Jednoślad wyposażony w akumulator zasilający niewielkich rozmiarów silnik elektryczny. Napędza on koła hulajnogi, pozwalając na bezwysiłkowe przemieszczanie się. W odróżnieniu od tradycyjnej hulajnogi, elektryczna posiada znacznie większe koła, dzięki czemu pokonywanie nierówności na drodze jest znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze. By jednak móc poruszać się na takiej hulajnodze, trzeba pamiętać o jej regularnym ładowaniu. To oznacza większe rachunki za prąd, chyba że posiadamy instalację fotowoltaiczną. Oczywiście sama przyjemność z jazdy taką hulajnogą jest nieporównywalnie większa niż tradycyjną. Niestety, nie jest ona odpowiednia do zabawy przez dzieci. Korzystanie z niej wiąże się z wieloma obowiązkami, w tym pełną świadomością jak się nią poruszać po chodnikach.

Hulajnoga tradycyjna

Pierwowzorem hulajnogi elektrycznej jest hulajnoga elektryczna. Składa się ona z dwóch niewielkich rozmiarów kół, połączonych ze sobą aluminiowym stelażem. Hulajnoga tego typu jest bardzo lekka i może się składać, dzięki czemu bez żadnych trudności spakujemy ja do bagażnika i będziemy mogli zabrać do parku czy nawet na wakacje. Niewątpliwą zaletą tego typu hulajnogi jest jej przystępna cena. Kosztuje ona zaledwie kilkaset złotych i można w tej cenie otrzymać naprawdę solidnie wykonane, trwałe hulajnogi. Jak to wygląda cenowo przy kupowaniu hulajnogi elektrycznej? Tu będziemy musieli liczyć się z wydatkiem rzędu około 2000 do 3000 złotych. To dość dużo, jak na przyjemność poruszania się jednośladem po mieście. Jeśli chcesz kupić hulajnogę, na przykład na prezent dla bliskiej osoby, a nie dysponujesz gotówką, pożyczka online pozwala te plany zrealizować. Pożyczając kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych, będziesz mógł zamówić pozostałe niezbędne akcesoria do jazdy hulajnogą. To między innymi kask chroniący głowę w razie ewentualnego upadku, jak także ochraniacze na kolana, nadgarstki i rękawice na dłonie. Korzystanie z tych rzeczy jest niezbędne do tego, aby móc bezpiecznie i przede wszystkim komfortowo poruszać się na hulajnodze. Z elementów tych należy korzystać za każdym razem i niezależnie od tego, czy poruszasz się na hulajnodze elektrycznej czy może małej hulajnodze do odpychania się nogą. Od tego zależy bowiem zdrowie i życie.

5/5 - (1)

ZOBACZ RÓWNIEŻ