Jak zacząć o siebie dbać w okresie zimowym?

przez admin
646 wyświeltenia
Jak zacząć o siebie dbać w okresie zimowym?

Większość z nas wie, że zimowa pogoda nie sprzyja regularnym zajęciom sportowym. Zakładając, że mamy przynajmniej taką motywację, powinniśmy starać się znaleźć ten sport, który będzie dla nas najlepszy. Przede wszystkim pojęcie sportu jest bardzo szerokie, dlatego ważne jest, to jaką dyscyplinę sportu wybierzesz i jak się do tego przygotujesz – dlatego też dziś się tego dowiesz!

Jak zacząć o siebie dbać w okresie zimowym?

Jakie sporty warto uprawiać zimą?

W rzeczywistości mamy ich wiele do wyboru i możemy ćwiczyć w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Możemy zacząć od łagodnych zajęć, takich jak spacery, czy bieganie, jazdę na łyżwach, aż po bardziej intensywne, takie jak ścianki wspinaczkowe czy podnoszenie ciężarów. Możemy nawet i zacząć ćwiczyć w domu. Wystarczy mata do jogi, lub rowerek. Wybieraj dyscypliny sportowe z punktu widzenia twojego zdrowia i wieku, aby się nie przetrenować.

Dlaczego warto ćwiczyć?

Przede wszystkim nasz mózg podczas ćwiczeń fizycznych uwalnia endorfiny, które są hormonami szczęścia. Poprawia się wtedy nasze szczęście i nastrój, dotleniony jest mózg, a układ krążenia funkcjonuje sprawniej. Ponadto ćwiczenia są bardzo ważne dla odporności organizmu, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę zimą.

Sport a twój tryb życia

Jeśli do tej pory siedzisz przy biurku przez większość czasu, to powinieneś zacząć uprawiać sport małymi kroczkami. W przeciwnym razie istnieje duża szansa, że odniesiesz kontuzję. Druga rzecz, o której musimy pamiętać – aby ćwiczenia fizyczne były skuteczne, takie jak utrzymanie dobrego zdrowia czy odchudzanie, muszą być regularne. Spacer raz w tygodniu to zdecydowanie za mało. Staraj się trochę poruszać każdego dnia, a wtedy też wysiłek może z czasem stać się bardziej intensywny.

Jeśli masz taką możliwość – skontaktuj się z trenerem personalnym

Za odpowiednią sumę trener personalny pomoże ustalić ci plan treningowy oraz rozważy nasze osobiste potrzeby i skłonności – a wszystko to, aby twoje ciało wyglądało lepiej, bo w końcu każdy chce zaimponować potencjalnym partnerkom w lato, prawda? Dodatkowo, warto jest pamiętać o tym, że chociaż na początku jesteśmy entuzjastyczni co do uprawiania sportu, to możemy stać się leniwi i przygnębieni z racji tego, że robimy cały czas to samo. Z tego powodu warto znaleźć w pobliżu grupę osób, ponieważ w grupie znacznie łatwiej się zmobilizować.

Oceń nas!

ZOBACZ RÓWNIEŻ